yükleniyor

samsun DEDEKTİF

Samsun dedektiflik hizmetleri 


Hakkımızda

Dedektif kavramını da içeren avrupa birliği uyum sürecine giren ülkemiz, her konuda olduğu gibi adli vaka ve hukuki konularda da aynı şekilde uyum sürecine girmiş ve idari işlemlerin bu prosedür üzerine işlemesi yönünde çeşitli girişimler başlatmışlardır. Mahkeme heyeti artık delil odaklı karar vermekte olup, tamamen kanıtlara istinat eden incelemeler ve araştırmalar yapmaktadırlar. Bu noktada tüm adli olayların ve dava dosyalarının içeriklerinde konu ile alakalı tarafların hangisinde sağlam delil varsa kazanan taraf olmaktadır. Sağlam delil konusunda da özel dedektif çalışanlarımız devreye girerek sizlerin lehinde karar alınmasını sağlamaktadırlar.

Dedektif, özellikle boşanma davaları kapsamında tek bir resim ile mahkemenin sürecini ve kaderini değiştirebilmektedir. Sadece delil odaklı çalışan mahkemeler, her türlü delili de kabul etmemektedir. Bu kaide, hukuki dayanağı olan veriler elde edilmesi şartıyla kabul görmektedir. Günümüzde bu sebeblerden dolayı özel dedektiflik hizmetlerine olan talep artmış olup, bu yöndeki çalışmalarda yardım alınan birimler halini almıştır.

Dedektif, özel dedektiflik çalışma alanlarının serbest ve özel olmasından dolayı her türlü konuda kısıtlama olmadan rahat bir şekilde istedikleri delil ve kanıtları elde etmektedir. Bu delillerin kesinlikle bireysel hak, hukuk çerçevesi içerisinde olması gerekmektedir.

Dedektif, kanunların el verdiği ölçüde yasal prosüdürlerin üstüne çıkmadan araştırma yapan ve delil toplayan, bahsi geçen konu üzerinde var olan tüm bilgileri müşterisinden tüm detayları ile birlikte alarak bunları inceleyen, dedektiflik araştırmarı sonucu elde etmiş olduğu bilgiler doğrultusunda takip edeceği kişinin alışkanlıklarını, bir takım niteliklerinin farkına vararak bir çalışma planlayan özel araştırmacılardır.