yükleniyor

samsun DEDEKTİF

Samsun'da öğrenciler için uyuşturucu kullanımı ve çevre tespiti araştırması dedektiflik hizmetleri.


Öğrenci Takibi

Öğrenci Takibi

Çocuk Takibi

Bu başlık sizi yanıltmasın! Çocuk takibi demek çocuğunun açığını aramak değildir. İnsanlar emek vererek büyüttükleri çocukları, en doğal hakları olarak gözlemlemelidirler ancak bunu çocuğun psikolojisine aykırı yapmamakta fayda var. Ülkemizde maalesef uyuşturucu kullanımı çok küçük yaşlara kadar inmiş durumda ve çocuklarımız yaşlarının getirdiği cehaletle bu maddelere başvurmaktadırlar. Çocuk takibi demek uyuşturucu içmesini araştırmak diye düşünmek çok mantıksız ve ağır bir itham olur.

Peki, çocuk takibi nedir?

İnsanlar farklı farklı karakterlere sahiptir ve hayattan farklı beklentileri vardır. Ve haklı olarak her ebeveynin çocuğunu görmek istediği bir yer vardır, bu genelde üst kademelerde olmak zorunda gibi görülebilir. Ebeveynler olarak başarılı bir insan modeli çizip çocuklarınızı bu modelde başrol oyuncusu yaptığınız takdirde çocuğunuzun psikolojisini bozabilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var; çocuklarımızın da küçük bir arkadaş çevresi, çeşitli hayalleri ve değişik bir dünyaları vardır. Çocuğunuzu ancak belirli bir süzgeçten geçirdikten sonra takip etmelisiniz; bu süzgeç normal olmayan durumları kapsamaktadır. Yani odasında tütün ve uyuşturucu niteliği taşıyan unsurlar bulunması, çok iyi giden notlarının bir anda düşmesi, eve geliş saatlerinin çok uzaması ve eve gelmemeleri durumda veya sizinle artan kavgalar gibi durumlar sonucunda çocuğunuzu gözlemlemenizde fayda vardır.

Çocuğun psikolojisi gereğince çocuk takibi hassasiyet gösterilmesi gereken bir durumdur ve diğer vakalara ilaveten aşırı titizlik ister. Aynı zamanda çocuğunuzun psikolojisine beraber inmeli ve kendimizi onun yerine koymakta da fayda var. Bu gibi durumlar uzman dedektiflere bırakmalı ve mutlaka bir aile danışmanlığı hizmeti alınmalıdır.